Iedvesmo jaunieti! Piesakies par mentoru

Piesakies par brīvprātīgo mentoru jaunietim jaunajā mentorprogrammā Rīgā līdz 21. februārim

1 February 2021 | Jaunumi

Jauniešu atbalsta organizācija Mentor Latvia izsludina jauno mentoru pieteikšanos 2021. gada mentorprogrammai Rīgā. Pieteikšanās, aizpildot pieteikuma anketu elektroniski līdz 21. februārim. PIETEIKŠANĀS ANKETA PIEEJAMA ŠEIT.

Kas ir mentorprogramma?

Mentorprogramma ir sociāls projekts, kas strādā ar jauniešiem vecumā no 15 līdz 19 gadiem  no ārpusģimenes aprūpes un ģimenēm, kurās vecākiem ir ierobežotas iespējas sniegt atbalstu.

Šis ir unikāls un vienīgais projekts Latvijā, kurā mentors jeb padomdevējs atbalsta jaunieti viņam vajadzīgā veidā vesela gada garumā, turklāt dara to bez atlīdzības.

Kā notiek mentorprogramma?

Pandēmijas laikā mentorprogramma notiek attālināti, mentoram un jaunietim sazinoties, izmantojot mūsdienu saziņas līdzekļus. Attālināti mentorprogramma notiks līdz brīdim, kamēr stabilizēsies epidemioloģiskā situācija valstī.

Kas ir mentors?

Mentors ir padomdevējs – jaunieša atbalsta un uzticības persona vecumā no 25 gadiem.

Mentors pavada saturīgi laiku kopā ar jaunieti, iedvesmo viņu un palīdz jaunietim aktuālos jautājumos ar padomiem un praktisku palīdzību atbilstoši situācijai.

Mentoru pieteikšanās (pieteikuma iesniegšana elektroniski) notiks līdz 21. februārim. Mentoru atlasi uzsāksim februāra beigās / marta sākumā.

Jauno mentoru atlases process:

  1. solis: mentora pieteikuma anketas aizpildīšanu
  2. solis: individuāla intervija ar potenciālo mentoru tiešsaistē
  3. solis: mentora sniegto rekomendāciju apkopošana un izvērtēšana
  4. solis: vienošanās starp Mentor Latvia un mentoru par dalību mentorprogrammā
  5. solis: mentoru apmācības

Ieguvumi, piedaloties mentorprogrammā:

  • Dalība unikālā sociālā projektā
  • Iespēja attīstīt Iīderības prasmes, spēju motivēt un iedvesmot
  • Jauni draugi un redzesloka paplašināšana
  • Gandarījuma sajūta

Kā notiek mentorprogramma?

Katram jaunietim programmā tiek nodrošināts individuāls mentors. Mentor Latvia pirms programmas uzsākšanas veic individuālas intervijas gan ar mentoriem, gan jauniešiem, lai izveidotu pēc iespējas saderīgāku mentorpāri.

Mentorprogramma paredz kabatas naudu mentorpāra tikšanās un dažādu  pasākumu apmeklēšanas izdevumu segšanai.

Mentor Latvia organizē kopīgus izglītojošus un radošus pasākumus jauniešiem un mentoriem. Mūsu atbalstītāji sniedz iespēju mentoriem un jauniešiem apmeklēt dažādus kultūras un sporta pasākumus.

Pieteikšanās

Piesakies elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu, kas pieejama šeit,  un mēs ar Tevi sazināsimies!

Mentor Latvia

Mentor Latvia ir nevalstiska organizācija, kas īsteno mentorprogrammu Latvijā kopš 2010. gada. Desmit gadu laikā esam atbalstījuši vaierāk kā 400 jauniešus Rīgā un reģionos. Mentorprogrammas ideja nāk no Zviedrijas.