Misija

Mentorprogrammas mērķis ir sniegt emocionālu un praktisku atbalstu 13-21 gadu vecuma jauniešiem, kuri bērnībā nav izjutuši ģimenes atbalstu un rūpes, nav iepazinuši ģimenes sadzīvi.

Mentor Latvia atrod jauniešiem atbalsta personas – mentorus, kuri palīdz iepazīt veselīgu dzīvesveidu, sagatavoties reālām dzīves situācijām praktiski un psiholoģiski, dod iespēju iesaistīties aktivitātēs.

 

Mentors jeb padomdevējs ir uzticības un atbalsta persona vecumā no 25 gadiem, kura uzdevums ir uzklausīt jaunieti, pavadīt kopā laiku sabiedriskās aktivitātēs un palīdzēt jaunietim labāk sagatavoties patstāvīgas dzīves uzsākšanai. Piedaloties mentorprogrammā, jaunieši paplašina redzesloku, iegūst pārliecību par savām spējām, ticību sev un citiem cilvēkiem.

 

Starptautiskā Mentor organizācija ir bezpeļņas nevalstiska organizācija, kas dibināta 1994. gadā Šveicē.  Mentor dalības organizāciju vīzija ir pasaule, kurā bērni un jaunieši ir iedrošināti paši pieņemt apzinātu lēmumu par labu veselīgam dzīvesveidam un izvairīties no narkotiku lietošanas.

Starptautiskās Mentor organizācijas prezidente ir Viņas Majestāte Silvija, Zviedrijas karaliene.

Mentor organizācijas pasaulē veiksmīgi sadarbojas ar valsts un nevalstiskām organizācijām. Patlaban dalības organizācijas ir „Mentor Arābija”, „Mentor Kolumbija”, „Mentor Lietuva”, „Mentor Vācija”, „Mentor Zviedrija”, „Mentor Lielbritānija”, „Mentor ASV” un kopš 2011. gada arī „Mentor Latvia”.

Mentor organizācija savas darbības laikā ir sniegusi atbalstu un palīdzējusi vairāk nekā miljonam bērnu un jauniešu visā pasaulē izvairīties no narkotiku lietošanas un citām atkarībām, iepazīt veselīgu dzīvesveidu, atrast savu vietu dzīvē un kļūt par pārliecinātu un pilntiesīgu sabiedrības locekli.

„Mentor” organizācijai ir izstrādāta struktūra un starptautiska atpazīstamība, tai ir piešķirts statuss ECOSOC un tā ir akreditēta kā CICAD „The Organization of American States” biedrs, kā arī „Mentor” organizācijai ir konsultatīvais statuss Eiropas Padomē. Pašlaik noris oficiālas sadarbības veidošana ar Starptautisko Futbola Federāciju (FIFA) un Starptautisko Olimpisko Komiteju (SOK).