Sadarbībā ar Rimi uzsākam kampaņu “Dalies ar iespēju augt!” jauniešu atbalstam

1 October 2018 | Jaunumi

Uzvedības problēmas, jauniešu nesaskaņas ar vienaudžiem un skolotājiem – tie ir daži no izaicinājumiem, ar ko ikdienā saskaras daudzi vecāki. Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas akcija vientuļo vecāku atbalstam “Es audzinu viens!” laikā no 21. līdz 27. maijam atspoguļoja satraucošu situāciju. Vecāki, kuri vērsās pēc palīdzības akcijas laikā, atzina, ka nereti izjūt trauksmi, bezspēcību, apjukumu un dusmas. Lai palīdzētu jauniešiem un vientuļajiem vecākiem, organizācija Mentor Latvia un veikalu tīkls Rimi no šī gada 1. oktobra rīko labdarības kampaņu “Dalies ar iespēju augt!”. Akcijas laikā Rimi un Supernetto veikalu apmeklētāji varēs ziedot jauniešu mentorprogrammas attīstībai.

Mentor Latvia īstenotā mentorprogramma atbalsta jauniešus, kuriem pietrūkst ģimenes rūpes, sniedzot gan praktisku, gan emocionālu palīdzību, lai sekmētu viņu iekļaušanos sabiedrībā, sagatavošanos patstāvīgas dzīves uzsākšanai, apgūstot jaunas prasmes un dzīvē noderīgas iemaņas.

“Mentorprogrammas pamatideja ir atbalstīt jauniešus, īpaši tos, kuriem ikdienā nepietiek ģimenes rūpju. Mūsu programmā lielākoties piedalās jaunieši no ārpusģimenes aprūpes, tomēr redzam, ka ar katru gadu pieaug jauniešu skaits no nepilnām ģimenēm. Šo ģimeņu modeļi ir dažādi – par vairākiem bērniem rūpējas viena māmiņa, kura strādā vairākos darbos vai vecāku vietā ir vecvecāks, visbiežāk vecmāmiņa. Izaicinājums ir viens – kā nodrošināt pilnvērtīgu jaunietim nepieciešamo uzmanību un atbalstu,” stāsta Mentor Latvia programmu vadītāja Jana Priedniece.

“Jaunieši, kuri piedalās mentorprogrammā, iegūst ne tikai uzticības personu un padomdevēju, bet arī tiek iedvesmoti pavadīt brīvo laiku lietderīgi, apmeklēt izglītojošus pasākumus. Mentorprogrammas jaunieši nokļūst viņiem atbalstošā, motivējošā vidē, kas nereti pat maina viņu dzīves uz labo pusi. Priecājamies par katru jaunieti, kurš ar mentora atbalstu spēj ieviest savā dzīvē kaut nelielas pārmaiņas – atmest smēķēšanu, pabeigt skolu vai iegūt jaunus draugus,” saka Jana Priedniece.

“Sadarbojoties ar organizāciju Mentor Latvia, mums ir iespēja būt līdzās un palīdzēt tiem jauniešiem, kam atbalsta saņemšana var būt izšķiroša kvalitatīvas un piepildītas nākotnes veidošanā. Mēs ceram, ka ar šīs kampaņas un iniciatīvas palīdzību, cilvēki ne tikai ziedos, bet arī iesaistīsies un kļūs par mentoru, kurš palīdz mainīt kāda jaunieša dzīvi,” aicina Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa.

Mentorprogrammu Latvijā jau astoto gadu īsteno bezpeļnas organizācija Mentor Latvia, tās ideja nāk no Zviedrijas. Programmas pastāvēšanas laikā praktiska un emocionāla palīdzība sniegta gandrīz 300 jauniešiem, kuri ikdienā nesaņem pietiekamu ģimenes atbalstu. Programmas laikā mentors – jaunieša padomdevējs, atbalsta un uzticības persona tiekas ar jaunieti vismaz divas reizes mēnesī un pavada brīvo laiku saturīgās aktivitātēs, kā arī iedvesmo viņu uz labāku dzīvi.

 

Papildinformācija:

Līva Rancāne

Mentor Latvia sabiedrisko attiecību speciāliste

Mob. Tālr. 28748349

E-pasts: [email protected]

 

Dace Preisa

SIA Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja

Mob. tālr. 29136564

E-pasts: [email protected]