Kas ir mentors

Mentors ir atbalsta un uzticības persona vecumā no 25 gadiem, kurš sadarbojas ar jaunieti viena gada mentorprogrammas ietvaros, uzklausa viņu, pavada kopā laiku dažādās aktivitātēs, sniedz praktisku padomu un palīdzību, lai jaunietis labāk sagatavotos patstāvīgas dzīves uzsākšanai.

Mentoram ir unikāla iespēja dalīties dzīves pieredzē, attīstīt spēju iejusties jaunās situācijās, gūt ieskatu jauniešu dzīves stilā un domāšanā, spēt sazināties un risināt domstarpības, un būt atvērtam jauniem izaicinājumiem.

Vēlies kļūt par mentoru? 

Ja vēlies kļūt par brīvprātīgo mentoru jaunietim, uzklausīt un atbalstīt jaunietim viņam vajadzīgajā veidā, kā arī esi gatavs veltīt savu brīvo laiku dalībai mentorprogrammā un saziņai ar jaunieti, aizpildi pieteikuma anketu, kas pieejama ŠEIT.

Līdz 2023. gada 28. oktobrim iespējams pieteikties par brīvprātīgo mentoru mazāk aizsargātam jaunietim. Jauno (2024. gada mentorprogrammu) plānojam uzsākt 2. decembrī.

Laika grafiks 

20.09.2023.-05.11.2023. Potenciālo mentoru pieteikumu izvērtēšana 

21.09.2023.-10.11.2023. Individuāla intervija ar potenciālo mentoru (telefoniski, klātienē vai tiešsaistē)

Novembris (datumi tiks precizēti): mentoru kandidātu ievadmācības speciālista vadībā (pēc mācībām 3 dienu laikā potenciālais mentors un Mentor Latvia pieņem lēmumu par sadarbību un mentora brīvprātīgā darba līguma slēgšanu)

Novembris: mentorpāru veidošana 

02.12.2023. Jaunās mentorprogrammas atklāšanas pasākums