Mentoriem

Ja vēlies kļūt par brīvprātīgo mentoru jaunietim, uzklausīt un atbalstīt jaunieti viņam vajadzīgajā veidā, kā arī esi gatavs veltīt savu brīvo laiku dalībai mentorprogrammā un saziņai ar jaunieti, aizpildi pieteikuma anketu, kas pieejama ŠEIT. Līdz 2024. gada 29. martam aicinām pieteikties brīvprātīgos mentorus darbam ar jauniešiem reģionos. Meklējam mentorus jauniešiem Bauskā, Jelgavā, Kuldīgā, Madonā, Valmierā, Rēzeknē un Ventspilī.

Mentors ir atbalsta un uzticības persona vecumā no 25 gadiem, kurš sadarbojas ar jaunieti viena gada mentorprogrammas ietvaros, uzklausa viņu, pavada kopā laiku dažādās aktivitātēs, sniedz praktisku padomu un palīdzību, lai jaunietis labāk sagatavotos patstāvīgas dzīves uzsākšanai.

Mentoram ir unikāla iespēja dalīties dzīves pieredzē, attīstīt spēju iejusties jaunās situācijās, gūt ieskatu jauniešu dzīves stilā un domāšanā, spēt sazināties un risināt domstarpības, un būt atvērtam jauniem izaicinājumiem.

Soļi kļūšanai par mentoru 

1. solis: Mentora pieteikuma anketas aizpildīšana. Anketa pieejama ŠEIT. (Pašlaik meklējam mentorus jauniešiem Bauskā, Jelgavā, Kuldīgā, Madonā, Valmierā, Rēzeknē un Ventspilī. 

2. solis: Potenciālā mentora pieteikumu izvērtēšana 

3. solis: Individuāla intervija ar potenciālo mentoru (telefoniski, klātienē vai tiešsaistē)

4. solis: Mentoru kandidātu ievadmācības speciālista vadībā (pēc mācībām 3 dienu laikā potenciālais mentors un Mentor Latvia pieņem lēmumu par sadarbību un mentora brīvprātīgā darba līguma slēgšanu)

5. solis: Mentorpāra veidošana 

6. solis: Individuāla sadarbība ar jaunieti un dalība mentorprogrammas kopīgajos pasākumos